START24.pl  BLOG - strony polecane przez serwis Start24
 

Archiwum linków polecanych

Polecane strony w archiwum - http://web.archive.org - więcej w archiwum internetu || http://start24.pl/nowe/ - bieżące

- - - - -

 16 - 30 listopada .:  
(1 /296)- Mistrzostwa Świata siatkarzy Japonia 2006 - czy w końcu spełni się marzenie kibiców?

Na sukcesy w popularnych sportach drużynowych (męskich) czekamy zawsze bardzo długo - czy tym razem się uda? Linki związane z siatkówka i mistrzostwami:

(2 /297)- Znany aktor Leon Niemczyk nie żyje. Filmografia (400 filmów) i wiele więcej na temat tego wielkiego aktora można przeczytać pod FilmPolski.pl oraz tutaj.

(3 /298)- Listopad  nie dosyć, że stosunkowo ciepły to jeszcze strasznie mglisty. Takich mgieł, które "zaatakowały" praktycznie cały kraj już dawno nie było. Więcej o mgle i podobnie ciekawych zjawiskach meteorologicznych (i nie tylko):

(4 /299)- Ruszył w końcu internetowy serwis gazety "Dziennik" z aktualnymi informacjami ze świata i Polski - Dziennik.pl - link do tej i innych gazet jest w naszej zakładce gazety. Zaś konkurencja z Gazety Wyborczej uruchomiła nowy dział w swoim portalu wideo.gazeta.pl - gromadzi wszystkie własne produkcje wideo prezentowane w portalu oraz materiały zewnętrznych partnerów, m. in. Agencji Reuters. Więcej serwisów video w naszym dziale video.start24.pl

(5 /300)- Blogi często goszczą w "Deserze", tak będzie i tym razem. RP nr4 ma trudności, może więc dawnych wspomnień czar? Tak wyglądała kiedyś Polska, tak wyglądały pocztówki - NudnePocztowki.blog.pl - wierzyś sie nie chce, ale my pamiętamy No i może coś weselszego - Bralog.blogspot.com - panie mogą podziwiać staniczki, a panowie zawartość :D

 1 - 15 listopada .:
(1 /291)- F-16 w Polsce. Konstrukcja rodem z XX wieku, ale cały "środek" to nowinki XXI wieku. Niestety i nowinki potrafią się zepsuć już w pierwszym locie.

(2 /292)- BudujemyDom.pl - co prawda zima to nienajlepszy czas na budowę domu, ale w tym serwisie znajdziemy porady wszelkiego rodzaju, przydadzą się tym którzy już mieszkają, wykańczają czy remontują domy i mieszkania.

(3 /293)- Miejski.pl - linki do podobnych serwisów dawaliśmy już kilka razy, ale kolejny raz sprawdzić nie zawadzi, co nowego w slangu i mowie ulicy.

(4 /294)- Wybory2006.pkw.gov.pl - wybory samorządowe 2006 - strona Państwowej Komisji Wyborczej. Prawie wszystkie dane o jakich zamarzymy. Sprawdź tez wyniki na stronach regionalnych - regiony, miasta - katalog. Polecamy także dział życie publiczne, polityka.

(5 /295)- Allegro.pl - ultra_rzadki_sweter_krzysztof_kononowicz - czy ten sweter będzie najpopularniejszym prezentem na te nadchodzące święta? Bo to, że pan Krzysztof Kononowicz z Białegostoku jest już legendą to wie każdy - gadżety z K.K. Z tego nagrania Youtube.com/watch?v=gIkR3I-3FTM powstała legenda. Najbliższe plany pana Krzysztofa? Będzie startował na prezydenta Polski...

 

 16 - 31 października .:  
(1 /286)- Gdy zbliża się listopad, serwisy tego typu notują rekordy swojej popularności.
 • Wirtualną formę realnych wspomnień o zmarłych oferuje kilka serwisów, przydatne zwłaszcza gdy z jakiś względów nie możemy być na wszystkich grobach tego dnia:
 • Zaduszki.com - "wirtualny cmentarz";
 • Epitafium.com - umożliwia stworzenie strony internetowej poświęconej wybranej przez siebie osobie zmarłej. Na takiej stronie, internauta może umieścić zdjęcie danej osoby, jej biografię oraz wspomnienia o niej.
 • eCmentarz.pl - kolejny wirtualny cmentarz.
 • Ekai.pl - 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych.

(2 /287)- Wpk.p.lodz.pl/~sebekmez/t/ - wiersze Ks. Jana Twardowskiego, w tym chyba najbardziej znany Spieszmy się kochać ..

(3 /288)- Koszmary architektury - Raider55.blox.pl - o gustach się nie dyskutuje ponoć, a wygląd czy kolory budynków też można pod gusta podpiąć, ale proszę nam dać wiarę, zdecydowana większość projektów w blogu to faktycznie prawdziwe koszmary i totalne bezguście. Naszymi "faworytami" są:

 • 02596_ENTR.jpg - była promocja farb na niektóre kolory?
 • krynica_morska.jpg - można by powiedzieć, ot, typowy polski dom. I właśnie dlatego, że tego tysiące w Polsce, takie to straszne. Kiedyś w założeniu władz PRL miało to oznaczać postęp, zwłaszcza na wsiach gdzie sporo tego powstało (płaskie dachy, budynki kostki). Miało to niby reprezentować nowoczesne trendy takie jak kubizm, modernizm - Modernizm, architektura - ale ze wzglądu na skale i powtarzalność, wyszło oszpecenie krajobrazu pięknych niegdyś polskich wsi i miast;
 • kamieniec_wroclawski_1.jpg - baszty, wieżyczki w zwykłych domach to tylko i wyłącznie oznaka braku gustu i wiedzy, taki styl to "architektura nowobogacka";
 • 102900_1.jpg - to przynajmniej jest śmieszne

 

(4 /289)- Infocen.pl - porównywanie cen leków. Dostęp do oferty handlowej polskich aptek Internetowych i innych sklepów internetowych branży farmaceutycznej. Link ten znajdziecie w naszym dziale Zakupy - kupuj z głową - gdzie jest spis innych porównywarek cen oraz inne przydatne adresy.

(5 /290)- Po dziesiątkach lat ponownie rozgorzała dyskusja na temat ewolucji. Ten link wbrew pozorą jest jak najbardziej na czasie - Venganza.org  - Latający Potwór Spaghetti - bóstwo satyrycznej religii Kościoła Latającego Potwora Spaghetti (ang. Church of the Flying Spaghetti Monster lub Flying Spaghetti Monsterism, FSM), inaczej pastafarianizmu, parodiującej religie monoteistyczne i mającej na celu protest przeciwko nauczaniu teorii inteligentnego projektu w szkołach w USA na równi z teorią ewolucji. Więcej:

 I jeszcze jeden link, zbliżają się wybory - na kogo głosować? Jest tylko jeden wybór - Youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc - SUPER PARTIA (link tylko dla dorosłych!)

 1 - 15 października .:
(1 /280)- Gaisma.com - kiedy wschodzi słońce w danym dniu i miejscu na świecie? Z tą stroną to już nie problem.
 • Czego można się dowiedzieć, dla przykładu dnia 17 października:
 • Szczecin - wschód słońca 7:32 a zachód 18:02, dzień trwa 10 godz. i 30 min;
 • tymczasem w Rzeszowie tego samego dnia mamy:
 • Rzeszów - wschód słońca 6:57 a zachód 17:37, dzień trwa 10 godz. i 40 min (ale za pół roku to w Szczecinie dzień będzie dłuższy). Jak przełożyć godziny na czas uniwersalny zapraszamy tutaj - czas internetowy.
 • Zapraszamy też do kalendarium (link także na naszej stronie głównej).

(2 /281)- Bralczyk.blog.polityka.pl - Profesor Jerzy Bralczyk prowadzi językowego bloga ‘Słowo się rzekło’ na stronie internetowej Polityki. W swoim blogu znany językoznawca będzie m.in. szukał drugiego dna w wypowiedziach polityków i analizował językowe zawiłości politycznej nowomowy. Na stronie Polityki dostępnych jest także 11 innych blogów, pisanych przez dziennikarzy tygodnika "Polityka", współpracowników i czytelników.

(3 /282)- Ogame.pl - Ogame - to strategiczna gra symulacyjna o międzynarodowym zasięgu. Tysiące graczy zbiera się jednocześnie, by grać ze sobą lub przeciw sobie. Aby grać z nimi, potrzebujesz tylko zwykłej przeglądarki internetowej. Kolejny zabijacz czasu, ale wciąga sporo osób, czy wciągnie i Ciebie?
 

(4 /284)- Liczba ludności świata przekroczyła niedawno 6,5 mld. Legendarna CIA -Cia.gov/cia/publications/factbook - zbiera różne dane, w tym o liczbie ludności danego państwa. Polska na 239 krajów zajmuje 34 miejsce i raczej będzie je tracić, bo liczba ludności ubywa. Najmniej zaludnione "państwo" liczy 45 osób .... Dla naszej ekipy rządzącej przydadzą się też:

(5 /285)- Może średnio śmieszne, ale na deser się nadaje - Youtube.com/watch?v=sRiV3E3SMCE - czyli wolność słowa według Pyta.pl - bo pytać się można o wszystko. A może ktoś chce wiedzieć, jak gwiazdy potrafią być skąpe? Zapraszamy do poszukiwań - Shitty Tipper Database - Bitterwaitress.com/std - napiwki poniżej 5% są baaardzo niemile widziane.

 

====

 1 - 15 czerwiec :  
(1 /240)- Dubai - miasto XXI wieku. Projektanci rzucają najbardziej niesamowite pomysły architektoniczno-urbanistyczne, a za sprawą bogatych szejków są one już gotowe po 2-3 latach.
Jeśli Wam się wydaje, że to co czasem widzimy w kolorowych gazetach o Dubaju, to zwykłe projekty i wizualizacje komputerowe - mylicie się i to bardzo. Tam od pomysłu do realizacji jest tylko "chwila". My w 10 lat budujemy przysłowiowe 50 km autostrad, a oni:

(2 /241)- Nie stać Cię na własną wyspę za 75 mln $? Może coś tańszego - zamierzasz kupić nowe mieszkanie? A może sprzedajesz bądź zamierzasz kupić używane, te linki będą pomocne:

(3 /242)- Guns N` Roses - gwiazda rocka wraca i od razu zagra w Polsce! Coś dla fanów:

(4 /243)- Youtube.com - YouTube - Twoje okno na świat - najpopularniejsza strona w internecie z własnymi (i nie tylko) nagraniami video.

(5 /244)- TheMeatrix.com - The Meatrix - coś dla fanów zwierząt i Matrixa

 • i dla osłody - Swr.de/nachrichten - Miss Weltmeisterschaft, czyli Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Mundialu (i każdy wie o co chodzi).

 16 - 31 maj :
(1 /235)- Wielkimi krokami zbliża się mundial, z tej okazji powstało wiele serwisów poświęconych temu cyklicznemu wydarzeniu.

Większość najważniejszych zostało umieszczonych w naszym dziale:

(2 /236)- Druga połowa maja mija pod znakiem wizyty papieskiej, oto kilka serwisów związanych mniej czy bardziej z wizytą Benedykta XVI oraz papiestwem:

(3 /237)- Co pisze prasa niemiecka o wizycie papieskiej w Polsce? A czego można dowiedzieć się o zbliżających się mistrzostwach u sąsiadów za miedzą? Zapraszamy na kilka bardziej znanych stron niemieckich:

(4 /238)- Kazimierzgorski.pl - Kazimierz Górski - w maju pożegnaliśmy kolejną wielką postać, na tej stronie możemy poznać informacje biograficzne, galerię zdjęć oraz poznacie historię Jego imponujących dokonań.

(5 /239)- A na deser niezłe laski:

 1 - 15 maj :
(1 /230)- Eurovision.tv - 51 Konkurs Piosenki Eurowizja 2006.
Półfinał Eurowizji 2006 odbędzie się w ateńskiej hali Olympic Indoor 18 maja, zaś wielki finał – 20 maja. W konkursie weźmie udział 38 państw. Grecja jest gospodarzem imprezy dzięki
ubiegłorocznemu zwycięstwu Heleny Paparizou.

(2 /231)- Tradycyjnie 4 maja przypada "Dzień Strażaka" - Zosprp.pl - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.

(3 /232)- DrzewaPolski.pl - Drzewa Polski - coraz częściej spędzamy czas w lesie (rower, bieg, rekreacja) - warto więc zerknąć na witrynę, która uświadomi nam, co nas dokładnie otacza. Inne serwisy tego typu:

(4 /233)- Media zasypują nas liczbami zabitych w Iraku, inaczej patrzy się na anonimowe liczby, a inaczej na konkretne nazwiska i zdjęcia - Projects.washingtonpost.com/fallen/ - 100 Most Recent Deaths.

(5 /234)- Snikers.pl/okno.php - nudzisz się przed monitorem PC? Nie masz z kim porozmawiać? A może chcesz poczuć, jak będzie wyglądała przyszłość? Porozmawiaj ze "Snikersem" - jest chłopcem obdarzonym lekko ponadprzeciętną inteligencją. Interesuje się światem, praktycznie wszystkim co go otacza. Jest tajemniczy, i trochę zarozumiały jak każdy chłopiec w jego wieku. Lubi rozmawiać i żartować z innymi ludźmi od których wiele się uczy. Ponieważ, nie jest jeszcze dorosły, na niektóre tematy ma znikomą wiedzę. Co różni Snikersa, od innych chłopców? Otóż to, że Snikers jest programem komputerowym..... Komputer HALL się kłania? Ksiazki.wp.pl - Odyseja kosmiczna 2001

 16 - 30 kwiecień :
(1 /225)- Wiosna w pełni, czas więc na rowery! Garść niezbędnych linków dla każdego rowerzysty:

(2 /226)- Foto.pap.com.pl - Przeoczyłeś wiadomości w TV? PAP to nie tylko najświeższe wiadomości z Polski i świata (z informacji PAP czerpią "newsy" portale i gazety) ale także aktualne zdjęcia z wydarzeń. Zwłaszcza, że Polska Agencja Prasowa zastosowała technologię picturemaxx i uruchomiła obecnie najnowocześniejszy polski internetowy sklep ze zdjęciami. Dzięki zastosowanej technologii w kilkanaście sekund można wyszukać interesujące i zdjęcia pośród blisko 2,5 miliona cyfrowych fotografii znajdujących się w zasobach PAP. Link do Foto PAP także na naszej stronie głównej.
 

(3 /227)- Mija 20-ta rocznica wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu. W noc z 25 na 26 kwietnia 1986 roku nastąpiła owa słynna awaria - Czarnobyl.c10.pl - o tych wydarzeniach opowiada powyższa strona. Czy sam wybuch był i jego skutki zasługują na rozgłos i mit jakimi niewątpliwie osnute są te wydarzenia? Warto poczytać także na innych stronach:

(4 /228)- Były rowery - musza też być inne jednoślady!

 • Motocykl.org - giełda, zestaw porad dla posiadaczy motocykli, wskazówki dla kupujących motocykl, jak też filmy wideo poświęcone motorom i jeździe na tych pojazdach. A także przydatna lista klubów i barów motocyklowych w Polsce.

 • Motocykle-portal.pl - czyli Scigacz.pl

 • Jednoslad.pl - nie tylko motory, lecz także ...;

 • Motocykle.pl - sporo o imprezach w Polsce.

(5 /229)- Dzień z życia Premiera (przyszłego czy vice to już mało ważne ;-) videoplay - zobacz | Więcej humoru można podrzucać na forum. A już za kilka dni:

 

===========

 1-15 luty :  
(1 /200)- Nr 200 musiał pójść w godne ręce. Kultowy komiks Scotta Adamsa, zwłaszcza w kręgach biurowych - garść niezbędnik linków dla fanów Dilberta:

 

 • Praca.gazeta.pl - Dilbert po polsku, do tego w kolorze - w serwisie Praca w Gazecie Wyborczej;
 • Dilbertoza - dział forum w Gazeta.pl, kącik humoru i żalenia się na szefów

(2 /201) - Turyn 2006 - najważniejsze adresy związane z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Turynie. Zima w pełni, także jeszcze kilka zimowych adresów:

(3 /202)- Orion.pta.edu.pl/apodmain/apod/archivepix.html - Astronomiczne zdjęcie dnia, kazdego dnia nowe, archiwum. Można zobaczyć takie cuda jak: księżyc jak pestka czy takie widoczki ziemsko-kosmiczne.

(4 /203)- FotoForum.pl - niezależna inicjatywa fotograficzna. Fotografia przeżywa swoja drugą młodość dzięki aparatom cyfrowym, warto więc zajrzeć (galeria, forum itp.).

(5 /204)- StupidVideos.com - Zrobiłeś coś głupiego? Nagrałeś to? To już wiesz, gdzie możesz się tym "pochwalić". Nasi rodacy nie są gorsi o czym donosi - Nowydzien.pl - znowu Jedwabne przeżywa ciężkie dni, ta mieścina ma strasznego "pH" jednak.

 16 - 31 styczeń :

(1 /195)- Drawings.love.ecards.free.fr - powiedz Kocham Cię w 220 językach, wszak 14 luty już tuż tuż.

(2 /196)- Snowflakebentley.com - ponoć każdy płatek śniegu jest inny. Może to sprawdzić na powyższej witrynie ("śnieżne muzeum"). Więcej:

(3 /197)- 27 stycznia to 250 rocznica urodzin Mozarta. Info.wien.at (wersja PL) serwis internetowy dla turystów i melomanów zawierający szczegółowe informacje dotyczące obchodów "Roku Mozartowskiego 2006" - również po polsku. Przez niemal cały rok w stolicy Austrii będą odbywać się więc imprezy poświęcone życiu i twórczości genialnego kompozytora, także jeszcze nic nie jest stracone.

(4 /198)- Gadzet.net - informator o gadżetach prowadzony w formie blogu. Może przeglądając te strony, znajdziemy inspiracje na prezent walentynkowy np: wovel-lopata-na-kole-do-odsniezania

(5 /199)- International_squares-referrer=newsletter_contents - jakie miasto ma najładniejszy i najlepszy rynek miejski (plac) na świecie? Więcej w gazeta.pl

Masz ciekawy link - podeślij go tutaj (prosimy bez spamu i reklam).

 1 - 15 styczeń :

(1 /190)- Sudoku - gra logiczna - łamigłówka wymyślona w 1783 roku przez genialnego matematyka z Bazylei - Leonharda Eulera, która stała się popularna na świecie dzięki dołączaniu jej do wielu znaczących gazet.

 

Oto kilka przydatnych adresów:

(2 /191)- Na drugi ogień idzie kolejne hasło na "S" - Sumo japoński sport narodowy znany od początku VIII wieku. Przypomina zapasy. W dosłownym tłumaczeniu "sumo" oznacza szybkie przeciwdziałanie uderzeniom przeciwnika. Coraz częściej można śledzić te zawody m.i. na Eurosporcie, warto więc poznać klika witryn związanych z tym sportem:

(3 /192)- Powstaje nowa lista siedmiu cudów świata. Przygotują ją ludzie z całego świata, którzy przez cały 2006 rok będą mogli głosować na swoje typy wybrane spośród budowli zaliczanych do kulturowego dziedzictwa ludzkości. Budowle wybrane przez New 7 Wonders Foundation to największe atrakcje turystyczne świata, stworzone przez człowieka.

(4 /193)- Grapheine.com/bombaytv/playuk.php?id=521794 - takie scenki można stworzyć samemu, a właściwie wykazać się fantazją przy uzupełnianiu dialogów. Bombay TV to serwis, w którym znajdziemy serię, krótkich filmów w obcych językach. Codziennie  do wyboru jest ich dziesięć. Są sceny walki, rozmów o interesach, pogawędki przyjaciół a nawet sceny miłosne. Po utworzeniu napisów filmik możemy przesłać znajomym. Wystarczy wpisać adres email pod który film zostanie wysłany.

(5 /194)- Tym razem na deser proponujemy nowy sport ekstremalny - Chessbase.com - "szacho-boks". Szansa dla silnych szachistów bądź błyskotliwych bokserów. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć Inne dziwne sporty można dopisywać na naszym forum.

 16 - 31 grudzień :
(1 /185)- Życzymy Zdrowych, Rodzinnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Oby ten wyjątkowy czas spędzili Państwo z bliskimi, aby przyniósł odrobinę odpoczynku, spokoju a także dodał sił w Nowym Roku 2006.

 

Szampańskiej zabawy w noc sylwestrową i spełnienia wszystkich noworocznych postanowień i marzeń! Zobaczmy jak bawią się także w innych rejonach świata:
 • Kartki na święta, Nowy Rok, życzenia i cytaty
 • NORADsanta.org - nad obszarem Ameryki Północnej Św. Mikołaj otrzyma honorową eskortę myśliwców kanadyjskich F-18 oraz amerykańskich F-16. Samoloty zostaną wyposażone w specjalne kamery oraz dane na temat trajektorii poprzednich "lotów" Św. Mikołaja (NORAD - Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Powietrznej).
 • Ranking.pl - swieta i sylwester - zachowania internautów. Czego można się dowiedzieć? Dla przykładu: kolacja wigilijna ma miejsce w okolicach 17-18 godz. (ruch w sieci jest wtedy mniejszy), znacznie dłużej odsypiamy po Sylwestrze niż w typowy dzień wolny.
 • Adresy świąteczne także pod 2/182

(2 /186)- Zima w pełni, pokrywa śnieżna to nachodzi to topnieje, te linki się przydadzą:

(3 /187)- Moherowe berety robią karierę zwłaszcza, że zima w pełni. Mimo swej popularności, berety maja problemy. Ale my się zimy nie boimy, więc garść moheru:

 • Bigcyc.pl/news - Wszystkie polskie rozgłośnie radiowe, oprócz AntyRadia, odmówiły prezentacji "Moherowych beretów";
 • MoheroweBerety.net/go/pl - Moherowa Tajemnica i nie tylko - animacja flash
 • Ozon.pl - artykuł "Cała prawda o moherowych beretach;
 • Mamy nadzieje, że nikt nie poczuł się urażony, bo sztuką jest śmiać się z samego siebie. Dlatego wszystkim dumnym posiadaczom takowych beretów (i nie tylko) gratulujemy i życzymy pomyślności w Nowym Roku.

(4 /188)- Nadchodzi nowy rok, nowy prezydent - Prezydent.pl, a także nowy wygląd Start24.pl - info. Zapraszamy na nasze nowe Forum dyskusyjne - zachęcamy do rejestrowania na łamach forum i udziału, w mamy nadzieje ciekawych dyskusjach.

(5 /189)- Video.google.com - wersja testowa kolejnej opcji wyszukiwarki Google. Ilośc filmików jakie można tam wyszukać jest całkiem spora, kilka przykładów: Ronaldinho - Flick-Flack, Matrix Ping Pong czy Tom Kills Oprah. Video można wyszukać także w innych wyszukiwarkach, choćby najpopularniejszej swego czasu AltaVista.com

==============

 1 - 15 listopad :  
(1 /173)- Pogoda nie sprzyja aktywności ruchowej. Namiastką sportu i ruchu może być dla wielu dart (lotki, rzutki) - popularna gra "knajpiana" w wielu krajach (najbardziej w Anglii) i coraz bardziej u nas. A więc kilka przydatnych adresów:

(2 /174)- Przy okazji 11 listopada - Święta Niepodległości warto się zastanowić, czy zdajemy sobie sprawę skąd pochodzimy. Polacy dosyć dobrze znają swoją historię od 966 r., potem im dalej, tym coraz gorzej. Co więcej, na dobrą sprawę o Słowianach zrobiło się "głośno" nagle i stosunkowo niedawno, bo w okolicy 500-nego roku. Można śmiało powiedzieć, iż Słowianie są najbardziej tajemniczym ludem w Europie. Historycy wiedzą bardzo dużo o wcześniejszych ludach, zaś o historię i pochodzenie słowian trwają spory. Z jednej strony nie za bardzo wiadomo skąd mogli przybyć (hipotez jest aż za dużo) a z drugiej nie bardzo mogli tu tkwić w miejscu tysiące lat, zwłaszcza że w okresie wędrówki ludów mieszkały na ziemiach polskich różne kultury. Oto kilka bardzo interesujących linków:

(3 /175)- Była mowa o sporcie "knajpianym", teraz o klubach i muzyce. Nowa moda (kultura) już w Polsce ma się dobrze, mowa rzecz jasna o clubbingu. Kilka przydatnych adresów:

 • Clubbing.pl - clubbing, techno, forum, teledyski;
 • Clubber.pl - recenzje, kluby, forum, galerie;
 • Clubzone.pl - portal imprezowy;
 • polecamy też odnowiony dział katalogu Muzyka , MP3 w Start24.pl - podobny wygląd przyjmą z czasem wszystkie 18 działów naszego katalogu najlepszych stron. Nadal będziemy się trzymać jakości stron a nie ich ilości w katalogu (od ilości są wyszukiwarki i inne coraz mniej czytelne katalogi). Mamy nadzieję iż nowy wygląd działów będzie bardzo czytelny i pomocny, zwłaszcza teraz, gdy sztuczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach wybija na pierwsze pozycje często mierne serwisy.

(4 /176)- 24naj.onet.pl - "braterska" strona (24) prezentuje ranking tego co się najlepiej sprzedaje czy ogląda. Analizie poddaje się sprzedaż CD, DVD, książek czy filmów. Czego najczęściej szukają internauci, można sprawdzić w naszym dziale Szukaj.start24.pl

Tym razem na deser Eonline.com/On/Special/ShockingMoments - 101 szokujących wydarzeń ze świata rozrywki. My jednak wolimy Top 10 kobiet w bikini

 16 - 31 październik :
(1 /169)- Nadchodzi listopad, czas w którym wspominamy naszych zmarłych. W dobie internetu, świeczkę ku pamięci naszych bliskich (i nie tylko) możemy zapalić już nie tylko na cmentarzu, ale nawet w tak ulotnym i wirtualnym e-świecie.

 

(2 /170)- Ocen.pl - studenci kończą pierwszy miesiąc nauki, czas by wystawili swoje pierwsze oceny. Komu? Swoim wykładowcą, a jak! Profesorów można oceniać według 6 kryteriów - aby ocenić wykładowcę należy zrejestrować się na stronie.

(3 /171)- Jeśli chcecie być na czasie z najnowszymi osiągnięciami nauki, trzeba znać koniecznie te adresy:

 • Sciencemag.org - "Science" Magazine - najnowsze publikacje naukowe;
 • Nature.com - magazyn "Nature" - najnowsze publikacje naukowe;
 • NewScientist.com - "New Scientist" - także cenione pismo naukowe;
 • Einstein Light - a to ciekawostka. Jak w krótkich filmikach (około 1 min) wytłumaczyć jasno i prosto, najpoważniejsze zagadnienia i tezy naukowe. Serwis po angielsku.
 • Serwisy.gazeta.pl - WiZ - magazyn "Wiedza i życie".

(4 /172)- W październiku poznaliśmy najpotężniejszych ludzi świata, byli to najlepsi kulturyści i najlepsi Strong Mani:

 • Ifbb.com/ifbbpro/2005events/2005olympia.htm - Mr. Olympia 2005 - najlepszy kulturysta świata (zawodowcy). Zawodnicy miewają 130 kg bez grama zbędnego tłuszczu! Czekamy na 200 kg
 • Flexonline.com - kolejna galeria najlepszych kulturystów;
 • Pudzian.pl - Mariusz Pudzianowski (185 cm, 132 kg) po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Świata Strong Man (IFBB). Tym razem w słabszej obsadzie, wielu rywali startowało w "konkurencyjnych" mistrzostwach świata;
 • Savickas.lt - Zydrunas Savickas (190 cm, 158 kg) to konkurencyjny mistrz federacji IFSA, zwycięzca m.i. renomowanej serii Arnolds Strongest Man;
 • Strongman.net.pl - grupa siłaczy ECSS;
 • Strongman.pl - portal silnych ludzi;
 • Strong.com.pl - "Siłacze" - program TVN, zawodnicy Strong Man.

Muszle.net.pl - jedni wyjadają środek, inni zbierają ich domki. I nie chodzi tu o muszle klozetowe, bo pewien naród mógłby się obrazić Dalej już tylko dla odważnych, brrrrr - Kobieta.gazeta.pl/kuchnia - jak jeść ślimaki; Slimaki.com.pl - sposób na ślimaka. A na sam koniec - Małysz ma już 170 cm! - więcej podobnych informacji znajdziecie w linkach w lewej kolumnie tej strony (rubryka ciekawostki).

 

 1 - 15 październik :
 

(1/ 165)- IV Rzeczpospolita będzie bajkowa jak by nie patrzeć. To już ostatnia seria linków wyborczych w tym roku (mamy nadzieje):

 • Wybory 2005 - najnowsze informacje w serwisie gazeta.pl;

 • Wybory2005.pkw.gov.pl - wyniki wyborów w okręgach, mapy i wykresy;

 • Wybieram.pl - tak powiedziało prawie połowa rodaków w I-szej turze;

 • Jow.org.pl - Ruch na rzecz JOW (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) - może w kolejnych wyborach?

 • więcej na 1/257 i 3/155 oraz w katalogu

(2 /166)- Czy Twój samochód jest bezpieczny? Jak wypada w porównaniu ze swoimi konkurentami można sprawdzić na:

 • Euroncap.com - testy i wyniki badań bezpieczeństwa samochodów;

 • CrashTest.com - nazwa mówi sama za siebie;

 • Autotest.onet.pl - bezpieczeństwo zależy jednak głównie od nas, sprawdź się;

 • Cars.com - test zderzeniowy (video) Chryslera oraz wielu innych;

 • Iihs.org - wyniki testów;

 • Off-road.pl - feralny Chrysler nagroda Otylii Jędrzejczak;

 • StopWariatom.pl - akcja "Stop wariatom drogowym";

 • Szalony TIR - video - szaleni polscy kierowcy (wyprzedzanie po oblodzonej drodze), kto głupszy (kierowca tira czy jadący za nim) pozostawiamy Państwa decyzji....

(3 /167)- Testit.pl - sprawdź swój angielski przez internet. Test składa się z 50 pytań, na każdą odpowiedź jest przewidziane 30 sek. Na koniec czeka na nas mała niespodzianka - po wypełnieniu testu można wydrukować certyfikat ukończenia go z wynikiem określającym poziom znajomości języka angielskiego - zaawansowany, średnio zaawansowany lub początkujący.
 

(4 /168)- Marssociety.pl - wersja polska // Marssociety.org - strona główna (ang.). Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt nie pozostaje w kolebce do końca życia - oto motto powyższych stron. Badanie Marsa oraz planowanie jego zagospodarowania to główna tematyka tych serwisów.

News-anchor-melissa-theuriau - czy oglądając takie "wiadomości", ktoś w ogóle może się skupić na podawanych informacjach Tutaj poszli jeszcze dalej - NakedNews.com - link tylko dla dorosłych :-)

 

 16 - 30 wrzesień :
 

(1 /161)- Kochasz motory? Nie? To już kochasz - Orangecountychoppers.com - wystarczy spojrzeć na jedną z galerii by docenić piękno tych maszyn. Każdy kto ogląda czasem Discoverychannel.pl na pewno kojarzy program "Amerykański Chopper" a tym samym zakład Orange County Choppers.

(2 /162)- Europarl.eu.int - sprawdź co porabiają nasi "wybrańcy" do parlamentu UE. Nowa witryna parlamentu UE w 20 językach - prawdziwy tygiel, wieża Babel XXI wieku. Jeśli jeszcze nie masz dosyć naszych wyborów, sprawdź linki pod 1/157 i 3/155. Wydaje się jednak iż najwięcej zwolenników (60% uprawnionych) podczas wyborów parlamentarnych w Polsce miała "frakcja" Bojkot-wyborow.org Jak będzie z frekfencją podczas wyborów prezydenckich zobaczmy w październiku.

(3 /163)- Digimods.co.uk - nie trzeba wydawać tysięcy zł na tuning swojego samochodu. Wystarczy być dobrym grafikiem z bogatą wyobraźnią i sam możesz stworzyć swoje dzieło, samochód jednak będzie wirtualny niestety moto-galerie speców od grafiki. Inne polecane witryny to:

(4 /164)- Nowy rok studencki lada dzień, kilka przydatnych adresów:

Płytki, denny, chory i ten łamiący się głos Leppera - takie słowa padają w słynnej wymianie ciosów Rokita vs Lepper z poprzednich wyborów. To trzeba sobie przypomnieć! - Wite.k.pl/mp3/lepper - a szczególnie mp3 nr4. Także warto zerkną na wypowiedź Tymińskiego z tego roku.

===============

 1 - 15 lipiec :  

(1 /141)- Firma Google dodała nową funkcję do swojego serwisu Maps. Maps.google.com - teraz oprócz standardowych map można oglądać także zdjęcia satelitarne obszaru Stanów Zjednoczonych, Kanady a także wielu innych obszarów świata (w tym np: Warszawy). Użytkownicy mogą powiększać zdjęcia aż do poziomu pojedynczych domów (niestety w Polsce tylko kilka rejonów - zaznaczone są nieco innym kolorem). Link do działu Maps.Google.com znajdziecie na naszej stronie głównej oraz w dziale pogoda i miasta.

(2 /142)- Po zamachu w Londynie temat terroryzmu znowu wraca na pierwsze strony, garść przydatnych i ciekawych adresów:

(3 /143)- Swbochnacki.com i Bochnacki.republika.pl - takich pasjonatów nam trzeba więcej. Ciekawe pomysły, wiele patentów  - takie strony (treść) chcielibyśmy prezentować częściej. Na naszej stronie głównej są najpopularniejsze strony w internecie, zaś ten dział jest dla właśnie takich perełek.

(4 /144)- Jeżeli jesteśmy w takich (2/142) mrocznych klimatach, nie sposób nie zauważyć coraz żywszego zjawiska w sieci i nie tylko - Exodus2006.com - przepowiednie, wydarzenia - czyli zapowiadany przez wiele grup koniec znanego nam świata w 2012 roku (zagłada ludzkości a być może i koniec świata). Końców świata było już chyba z pół tysiąca ale w tym przypadku trzeba stwierdzić, że wszystkie grupy pasjonatów (lub jak mawiają inni - oszołomów) wskazują tym razem zgodnie rok 2012. Wszystko ma się rozegrać na przestrzeni lat 2005-2012. Na wielu forach dyskusyjnych (np: astronet.pl ejsi.com.pl , forumzn.katalogi.pl) światowych i polskich toczą się dyskusje, co i czy się zdarzy. Przy okazji, ciekawa witryna anglojęzyczna o sprawach spokrewnionych - World-mysteries.com

"Wakacje z Komentuj" - Komentuj.pl - czyli Wasze komentarze o biurach turystycznych i nie tylko. Także ten serwis może się przydać - Virtualtourist.com/travel/Europe/Poland - szczególnie obcokrajowcom którzy zamierzają odwiedzić Polskę.

 16 - 30 czerwiec :

(1 /137)- Ekstremalni.pl - lato to idealny czas na aktywny wypoczynek. Polecana witryna to forum dyskusyjne dla fanów przeróżnych dyscyplin ekstremalnych. Więcej letnich adresów znajdziecie tutaj.

(1 /138)- Skończyła się "era Gołoty" (zawdzięczamy mu co prawda nową jednostkę czasu - jedna Gołota = 53 sek), czy nadchodzi czas Nastuli? Ile Gołot przetrwa w pierwszej walce z gwiazdą MMA? O czym mowa - Budo.pl - artykuł o coraz popularniejszych zawodach mieszanych sztuk walki - MMA. Oto kilka najważniejszych witryn:

(1 /139)- Ile już zrobiliście km na rowerze tego roku? A może dopiero zaczynacie sezon, garść przydatnych witryn:

 • wRower.pl - Witryna stara prawie jak internet! Ale przez to niezwykle bogata w archiwa, wiedzę, opisy i porady. Lektura obowiązkowa dla "bikerów";

 • Rower.com - dużo aktualności ze świata rowerów;

 • MagazynRowerowy.pl - witryna czasopisma, także sporo aktualności;

 • BikeMaraton.pl - Bike Maratony coraz popularniejsze, tu dowiesz się chyba wszystkiego o nich.

(1 /140)- PolskieSzlaki.pl - internetowy przewodnik po polskich atrakcjach turystycznych. Jego zasoby podzielone zostały na trzy podstawowe działy - miasta, regiony i wycieczki - w każdym z nich można znaleźć turystyczne perełki nie zawsze dobrze wszystkim znane.

LFG.carpenoctem.pl - 30 VI - 3 VII 2005 Toruń - Letni Festiwal Grozy. Kto jest największym oszołomem, co jest najgorsze w danej dziedzinie? To trzeba zobaczyć by być trendy

 1 - 15 czerwca :

(1 /133)- Telewizja staje się coraz bardziej multimedialna. Coraz więcej programów ma także swoje witryny w internecie, gdzie na przykład można sprawdzić co było w ostatnim przegapionym przez nas odcinku wybranego programu. Oto kilka ciekawszych z nich:

(1 /134)- Zobacz tę stronę - Rainbowkant.blog.onet.pl - zanim udasz się na wakacje z biurem podróży. Warto też zerknąć na POT.gov.pl - Polska Organizacja Turystyczna oraz Federacja-konsumentow.org.pl - nie tylko wtedy, gdy wycieczka z biurem faktycznie się nie uda. Czerwiec to ostania chwila na kupno w miarę tanich biletów lotniczych jeśli ktoś planuje wyloty latam - tanie latanie.

(1 /135)- Chcesz komuś podesłać adres a link jest za długi by go wkleić lub zapamiętać, Jest na to rada:

(1 /136)- Ostatnia Parada Równości znów wywołała ten temat na pierwsze strony, oto przegląd "za" i "przeciw":

RaportNowaka.pl - 129 dni trwał protest głodowy posła Zbigniewa Nowaka. Albo ktoś tu kłamał, albo pan poseł Nowak (ten który tak usilnie protestował w Sejmie) należy także do grupy "Styl Życia Bez Jedzenia" (1 /130)

 16 - 31 maja :

(1 /129)- Wegetarianie.pl - Portal Społeczności Wegetarian. W dniach 23-29 maja trwa Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Wegetarianizm to nie tylko przestrzeganie zasad diety bezmięsnej, to przede wszystkim sposób, styl życia i rozumowania. Inne podobne strony to:

(1 /130)- Jeśli jesteśmy już przy problemach diety, warto zajrzeć pod:

 • Linia.org.pl - Fundacja na Rzecz Ludzi Otyłych "Linia" - powstała z myślą o ludziach, którzy bezskutecznie próbują poradzić sobie z otyłością i chcą trwale poprawić jakość swojego życia. Sprawdź czy jesteś otyły - wskaźnik WHR.

 • Anoreksja.org - Anoreksja - praktyczny przewodnik. Przy odchudzaniu warto pamiętać o możliwych konsekwencjach przy radykalniej diecie.

 • Resmedica.pl - anoreksja i bulimia - artykuł.

 • Przewaga.pl - Klub Anonimowych Żarłoków.

 • Niejedzenie.info/polski/ - Styl Życia Bez Jedzenia - strona na wariackich papierach ??!! Można NIE JEŚĆ i żyć tylko popijając niewielkie ilości wody. I to nie przez tydzień, stan może trwać latami - tak twierdzi m.in. niejaki Joachim M Werdin.

(1 /131)- Sith.pl - "Teraz, po upływie wielu lat Bractwo Sithów odkrywa ponownie tajniki pradawnej potęgi i już niebawem Mroczne Imperium Sithów odrodzi się na nowo...". Mroczna strona Bractwa Ciemnej Strony Mocy. Dostarcza nam wiedzy na temat Sithów czyli Mrocznych Jedi. Inne strony z serii Star Wars - Starwars.pl i Gwiezdne-wojny.pl - to lektura obowiązkowa dla fanów tego klasyku kinowego.

(1 /132)- Kolejna seria adresów dla fanów lotnictwa i techniki wojskowej:

Leszek.t35.com - "U Leszka" - ciekawe teorie o przeszłych cywilizacjach i dziejach ludzkości. Ciekawe, czyli wbrew obowiązującym poglądom ale czy prawdziwe? Zobaczyć warto.

 


==================

 

 

 16 - 31 marzec:

(1 /113)- PrzyjacieleKury.upc.com.pl - To już trzecia edycja bezpośredniej transmisji z wysiadywania jaj przez kurę i wykluwania się kurczaków w Internecie. Jest to obecnie jedyne tego typu przedsięwzięcie na świecie - tak się chwalą pomysłodawcy. Co prawda wiemy o kilku podobnych akcjach gdzie podglądano inne zwierzęta ale być może "kury z jajami" to nowość. Kura pojawia się nie bez przyczyny, kolejne adresy mówią same za siebie:

(2 /114)- Prawo-pracy.pl - sprawa "ahhhhh biedronki" zwróciła większe baczenie na prawa pracowników, ta witryna może więc się przydać tym, którzy chcą poznać swoje prawa i obowiązki.

(3 /115)- Teraz humor - WielkaRzeczpospolita.net - mamy rok 2055, jeśli twierdzisz, że jest inaczej, jesteś źle poinformowany

(4 /116)- Wiosną część społeczeństwa przenosi się z domów i barów na "chlanie" pod chmurką - Chlanie.net - motto strony: "umów się na chlanie". Polecamy wodę mineralną, za co innego grozi mandat ;-)

ps. a na Ścianie pojawiły się linki z obrazami powodzi w Toruniu, ściana jest Wasza i dla Was, macie coś ciekawego - piszcie.

 1 - 15 marzec:

(1 /109)- Amerykański milioner Steve Fossett zakończył pierwszy lot solo dookoła świata samolotem bez tankowania po drodze paliwa. Lot odbył się samolotem  Global Flyer - konstrukcja braci Rutan - SwiatTechniki.pl - artykuł. Kiedyś marzeniem była podróż w 80 dni, teraz wszystko trwało nieco ponad 66 godzin. Steve Fossett bile rekordy nie tylko lotnicze ale także morskie - OceanRacing.pl - artykuł.

(2 /110)- Animals on the Underground - zabawa dla spostrzegawczych i pomysłowych. Co można wyczytać ze schematów metra? Takiej zabawy można spróbować i w Polsce, lecz z jednej nitki metra niewiele da się wyczytać (tak samo jak z naszych autostrad), radzimy więc próbować ze schematami MPK czy po prostu ulic. Inne ciekawe strony można znaleźć w naszym dziale najlepsze i najciekawsze strony Polski i świata.

(3 /111)- Fotografia cyfrowa jest coraz popularniejsza a same aparaty tanieją na tyle iż powstaje coraz więcej "foto-labów", gdzie wywołuje się już cyfrowe odbitki w atrakcyjnych cenach. Jednak jakość wywoływanych zdjęć może być delikatnie mówiąc różna, gdzie robią to najlepiej w Twoim mieście można sprawdzić na PRL.strefa.net - czyli Polski Ranking Labów. Przed kupnem cyfrówki warto sprawdzić i porównać ceny w sklepach internetowych czy marketach - przydatne adresy w naszym dziale zakupy - kupuj z głową.

(4 /112)- Jeśli jesteśmy już przy propozycjach lotniczych -oto SkySki.com - nowy sport i rekreacja, połączenie sportów wodnych z lataniem. A tu drugi równie dziwny sport Windsports.net / SkyWings.fi - czy ta dyscyplina wyprze kiedyś skoki narciarskie? Loty ze stoków mają czasem i ponad 200 m, ale latać można z każdej powierzchni. Woda, droga czy stok narciarski - nie ma znaczenia gdy jest wiatr można śmiało latać.

 16 - 28 luty:

(1 /105)- Nawet najlepsze gumy czasem pękają czasem zapomni się tabletki, czasem nie ma się pewności. Planujemy zakupy, planujemy swoją edukację, planujemy najbliższy weekend, czy nie mamy więc prawa do planowania tak ważnej sprawy jak dziecko? Polecamy Wpadka.pl - masz 72 h. Co zrobisz Twoja sprawa, przeczytać zawsze warto.

(2 /106)- Piękno to piękna sprawa i trudno je zdefiniować. Lecz są serwisy, które starają się to oceniać w skali punktowej. Pomysł ciekawy choć nie od punktów zależy wartość człowieka. Zabaw się w jurora, możesz to zrobić na Bajer.pl czy TopFotka.pl - pełny spis podobnych stron w naszym dziale sexy.

(3 /107)- RSS - czyli Really Simple Syndication, technika przesyłania nagłówków wiadomości. O co chodzi dokładniej można sprawdzić na RssPL.org lub Rss4all.net // gdzie jeszcze - zobacz linki RSS w naszym dziale media.

(4 /108)- PB.pl - gazeta "Puls Biznesu" - przyda się jeśli masz biznes, jeśli zamierzasz mieć, to wejdź na PostawNaSwoim.pl - informacje dla początkujących.

 1 - 15 luty:

(1 / 101)- Lista IPN ("lista Wildsteina") bije rekordy popularności w wyszukiwarkach. Powoduje to ciągłe blokowanie stron zawierające te materiały. Postaramy się dać kilka linków gdzie można ją znaleźć:

(2 /102)- Patrząc na listę IPN, należy pamiętać iż są setki osób o podobnym nazwisku i imieniu. Może to też kogoś zainteresuje:

(3 /103)- Jedną z przydatnych funkcji internetu jest wymiana myśli, poglądów i opinii. W tym mogą nam pomóc takie serwisy jak: www.dyskusje.pl - forum // czy www.komentuj.pl - komentarze do stron www, usług i towarów. Warto też wspomnieć o forach http://katalogi.pl czy też najlepszym naszym zdaniem pod względem konstrukcji forum portalu Gazeta.pl

(4 /104)- Lokaty bankowe tracą ostatnio na wartości mimo wzrostu inflacji, może czas zainwestować w akcje? Decyzje pomoże podjąć nam serwis www.akcje.net - wykresy, artykuły i przejrzysty (skąd my to znamy? ;-) wygląd to jego zalety.

===

16 - 31 styczeń:

(1 /97)- Terraserver.com - bardzo ciekawy adres. Zdjęcia satelitarne całego globu, ziemia widziana z kosmosu, wiele różnych poziomów dokładności. Na wielu zdjęciach widać wręcz bloki czy ulice. Zdjęcia płatne są jeszcze dokładniejsze. Tu mamy np.: Warszawę. Linki do podobnych stron są w naszym dziale pogoda.

Podobne linki można znaleźć na Moa.home.pl/pogoda.htm (Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne).

(2 /98)- Jeżeli jesteśmy już przy kosmosie to ostatnie wydarzenia związane z wyprawą na Tytana można śledzić na News.astronet.pl - astronomiczne aktualności. Bardzo ciekawa witryna znana wszystkim entuzjastom kosmosu.

(3 /99)- Początek roku to czas różnych podsumowań w świecie rozrywki. Złote Globy już za nami, Oskary już lada moment. O tych i innych imprezach, a także o "kolosalnie" ważnych wydarzeniach z życia gwiazd można poczytać w serwisie: ETonline.com - strona internetowa znanego programu TV. Inne serwisy o podobnej tematyce to:

(4 /100)- Setna pozycja przypadnie wiedzy, która często może uratować nam życie, zarówno tym w pojazdach jak i pieszym. Badania pokazują że około 90% kierowców uważa się za bardzo dobrych za kierownicą, a jednocześnie uważają że 90% innych kierowców jeździ gorzej od nich. Typowy "syndrom Polaka" (który zna się na wszystkim, od medycyny po skoki narciarskie) . Przypominamy, że dobra jazda to bezpieczna jazda, technikę można podszkolić na poniższych stronach:

1 - 15 styczeń:

(1 /93)- Tsunami - dziś te słowo zna już każdy. Przedstawiamy kilka adresów, gdzie można się wszystkiego o tych morderczych falach dowiedzieć:

(2 /94)- Masz zadatki na filantropa? A może masz troszkę wolnej gotówki? To wspomóż kilka szczytnych celów, np:

(3 /95)- Start24.pl zamierza stworzyć kilka profilowanych "startówek". Na pierwszy ogień idzie Męska Strona Startowa - Facet.start24.pl - tam znajdziecie te adresy, które interesują prawdziwych facetów Jeszcze w styczniu 2005 pojawią się kolejne "startówki" (dla kobiet, dla młodzieży itp.). Na wszystkie z nich będzie można wchodzić ze strony głównej Start24.pl (a więc szykuje się kosmetyczna zmiana wyglądu strony głównej - na lepsze:)) - bądź ustawić sobie od razu wybraną stronę startową (główną/ dla facetów/ dla kobiet/ dla młodzieży + rozrywka).

(4 /96)- Jeśli chcesz coś kupić, sprzedać, ogłosić, koniecznie zajrzyj na strony, które widnieją w naszym dziale - Start24.pl/biznes - dowiesz się gdzie są aktualnie promocje, porównasz ceny, towary i usługi.

16 - 31 grudzień:

(1 /89)- Chyba każdy siłował się kiedyś na rękę, ale nie każdy już wie, iż jest to normalna dyscyplina sportowa, z własnymi zawodami i mistrzostwami? Armwrestling -  Armpower.net - najlepsza polska strona o tej dyscyplinie sportowej, czy po prostu zabawie, jak mawiają niektórzy. Ale czy sport musi być śmiertelnie poważny? Co poważnego jest np.: w piłce nożnej - w końcu to zwykła bieganina 22 facetów za jedna piłeczką, by umieścić ją w "dziurce"

(2 /90)- Grudzień to początek kalendarzowej zimy. A jak zima to na narty lub snowboard. Gdzie jeździć jeśli do prawdziwych gór mamy daleko lub mało czasu? Praktycznie w prawie każdym województwie istnieją krótsze lub dłuższe stoki do zjazdów. Oto kilka z nich dostępnych na niżu polskim:
- Serwisy.gazeta.pl/turystyka - informacje o stokach na nizinach;
- Lpkiw.bydgoszcz.com  - Bydgoszcz;
- Dsd.pl - Bytom;
- Mosir-chodziez.pl/html/ski.html - Chodzież;
- Rekreacja.kielce.pl - Kielce;
- Malta-ski.com.pl - Poznań;
- Gubalowka.com.pl - Szczecin;
- Narty-csn.com.pl  - Warszawa;
- Wierchy.pl - mrożące tematy - góry;
- Serwisy.gazeta.pl/turystyka - narty w górach Świętokrzyskich;
- Narciarz.pl - informator narciarski, więcej serwisów tutaj.

(3 /91)- Na jakich górkach można jeszcze pozjeżdżać (choćby na dziko)? Gdzie w waszym rejonie są najwyższe górki czy prawdziwe góry? Polecamy:
- Koronaeuropy.webpark.pl/kpolski.htm - najwyższe wzniesienia w województwach;
- Koronaeuropy.webpark.pl - Korona Europy - najwyższe góry - strona "domowa", ale ciekawa;
- Skicyprus.com - (ang) Narty na Cyprze. A może tego samego dnia na nary i kąpiel w morzu?
- Wiezyca.host.sk - Wieżyca 329 m.n.p.m. - Królowa Polskich Moren - posiada też stok narciarski.

(4 /92)- Szczecin.tvp.pl/parawpolske/ - "Para w Polskę" - ciekawy program telewizyjny i równie ciekawa strona wuwuwu - wiele informacji o cennych zakątkach Polski. A na koniec mapa Polski - dla szybszego zlokalizowania omawianych obszarów z drogami dojazdowymi.